czwartek, listopada 30, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

image image image image
Nasza Szkoła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich rozpoczęła swoją… działalność w 1991 roku. Dysponuje doskonale wyposażonymi  salami lekcyjnymi, pracowniami komputerowymi, salami gimnastycznymi, biblioteką z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnych oraz świetlicami szkolnymi . Nasi uczniowie mogą korzystać z pomocy wychowawców, psychologa, pedagoga, logopedy oraz higienistki szkolnej. W szkole funkcjonują… klasy o profilu pływackim, piłkarskim i koszykarskim.      
Biblioteka Szkolna Biblioteka szkolna to pracownia służąca doskonaleniu umiejętności samokształcenia i sprawnego docierania do informacji. Zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru, czasopism dla dzieci oraz  Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Zachęcamy także do udziału w konkursach , wystawach i innych formach pracy biblioteki.
Nasza Świetlica Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki i rekreacji. W trakcie przebywania w świetlicy dzieci mają… czas na zajęcia plastyczne, praktyczne, umuzykalniają…ce, czytelnicze, gry i zabawy dydaktyczne, małe formy teatralne, a także czas na odrabianie lekcji i pomoc w wyrównywaniu trudności szkolnych.
Nasza Kadra Zespół nauczycieli stanowi wysoko wykwalifikowaną kadrę, która stosuje nowoczesne metody nauczania. W szkole obecnie jest zatrudnionych 59 nauczycieli. Większość z nich posiada stopień nauczyciela dyplomowanego.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Multimedia

Filmy na Youtube
photoZobacz Filmy...

 facebook

WARSZTATY CZYTELNICZE

W poniedziałek 20 marca w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty czytelnicze, które prowadziła pani Małgorzata Pietrucha z wydawnictwa ZAKAMARKI. W warsztatach udział wzięły dzieci z klas 1-2.

Więcej: WARSZTATY CZYTELNICZE

 

KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY MY 3D ENGLISH WORD

W dniach  13 luty do 28 luty odbywał się w szkole konkurs plastyczno-językowy, w którym nasi uczniowie wykonywali prace obrazującej słowa w języku angielskim, na przykład słowo coffee przedstawiane było za pomocą ziarenek kawy ułożonych w kształcie liter tego wyrazu.

Więcej: KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY MY 3D ENGLISH WORD

 

POWIATOWY KONKURS MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

POWIATOWY KONKURS DLA KLAS 4-5 oraz 6-7 MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

Dnia 16 marca w SP6 odbył się Powiatowy Konkurs dla szkół podstawowych z wydawnictwem Macmillan. Organizatorem była nasza szkoła we współpracy z Panią Dorota Wysz, która przygotowała arkusze i nagrody.

Uczestnicy dopisali ponieważ z 11 szkół mieliśmy 36 uczestników. Miło nam poinformować że uczeń z naszej szkoły w etapie klas 4-5 zdobył 3 miejsce – SZYMON WOJNA z klasy 5c

Więcej: POWIATOWY KONKURS MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

 

POWIATOWY KONKURS LITEROWANIA SŁÓW W JEZYKU ANGIELSKIM DLA KALS 3

Dnia 27 lutego w Szkole Podstawowej Nr 4 , nasi wspaniali uczniowie: Ksawery Turkiewicz 3B, Robert Pawlak 3B, Wojciech Maciejewski 3C reprezentowali nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Literowania Słów w Języku Angielskim. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Anna Kubiszewska.

Więcej: POWIATOWY KONKURS LITEROWANIA SŁÓW W JEZYKU ANGIELSKIM DLA KALS 3

 

ZAPROSZENIE NA DRZWI OTWARTE

Zapraszamy na drzwi otwarte do SP6

alt

 

I Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego

I Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego Młodzików
Akademii Tenisa SP 6 Śrem
Rocznik 2009

Turniej odbył się w minioną sobotę 18 lutego na sali sportowej SP 6 w Śremie. Do rywalizacji przystąpiły 4 dziewczęta i 3 chłopców, z grupy zaawansowanej Akademii. Turniej odbył się wg zasady „każdy z każdym”, dlatego mecze rozegrane były do jednego wygranego seta.

Więcej: I Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego

 
Move
-

Nasze Projekty

Top Headline
Projekt 2011-2013

„COMENIUS – Partnerskie Projekty Szkół”  Biorą w nim udział : Szkoła podstawowa nr6 ze Śremu - Polska, Szkoła Podstawowa z Węgier oraz Szkoła Podstawowa z Portugalii Celem projektu  jest zbadanie świata za 50 lat i znalezienie odpowiedzi...

Read More...
Projekt 2011/2012

  Projekty realizowane ze środków Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży .   „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”

Read More...

Przez gry i zabawy edukacyjne wspieramy rozwój uczniów Projekt realizowany przez Elżbietę Kociembę i Jolantę Kujawę ze środków Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 r. „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego...

Read More...

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE Z MINI TENISA ZIEMNEGO W KLASACH I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ     Cele programu: - Stworzenie dla dzieci możliwości zapoznania się z tenisem poprzez mini tenis - Rozwój popularności tenisa ziemnego - Przyczynianie...

Read More...

Ankieta

Jak spędzasz swój wolny czas?

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

Szkoła z klasą
photoCzytaj więcej...
Szkoła bez przemocy
photoCzytaj więcej...
Etykieta Energetyczna
photoCzytaj więcej...

BIP

Login Form