czwartek, listopada 30, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

25, 26 i 27 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Głównym celem spotkania było zapoznanie z zasadami funkcjonowania biblioteki, regulaminem wypożyczania książek, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności czytania i szacunku do książek.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona czytelników, musiały wykazać się znajomością bajek, baśni i baśniowych postaci, z czym poradziły sobie celująco! Wysłuchali też wiersza pt. "Skarga książki", na podstawie którego ustaliliśmy, jak należy traktować książkę, by służyła ona czytelnikom przez wiele lat. Uczniowie obejrzeli również krótki filmik o etapach powstawania książki, wzbogacając tym samym zasób słownictwa o kilka nowych słów. Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz tym przeznaczonym właśnie dla najmłodszych czytelników.

Po wprowadzeniu nadszedł czas na uroczystą przysięgę, a po niej uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i wypożyczenie swojej pierwszej książki.

Dziękujemy za miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że to pierwsze samodzielne wypożyczenie książki pozostanie na długo w Waszej pamięci, a miłość do książek i pasja czytania będą Wam towarzyszyć na co dzień.

Login Form