czwartek, listopada 30, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

I Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego

I Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego Młodzików
Akademii Tenisa SP 6 Śrem
Rocznik 2009

Turniej odbył się w minioną sobotę 18 lutego na sali sportowej SP 6 w Śremie. Do rywalizacji przystąpiły 4 dziewczęta i 3 chłopców, z grupy zaawansowanej Akademii. Turniej odbył się wg zasady „każdy z każdym”, dlatego mecze rozegrane były do jednego wygranego seta.
Wyniki poszczególnych meczów:
Martyna Jankowiak – Maja Karolczak 6:2
Agata Piasecka – Julia Desperak 6:2
Martyna Jankowiak – Agata Piasecka 6:2
Julia Desperak – Maja Karolczak 2:6
Martyna Jankowiak – Julia Desperak 6:1
Agata Piasecka – Maja Karolczak 6:3

Faworytką turnieju była najstarsza wiekowo Martyna Jankowiak, która jako jedyna ur. w 2008 roku pewnie wygrała wszystkie mecze i została nagrodzona jako najlepsza w turnieju. Jednak pozostałe zawodniczki rywalizowały ze sobą o zwycięstwo w kategorii młodziczek (2009). Decydujący o zwycięstwie i jednocześnie najbardziej wyrównane było ostatnie spotkanie pomiędzy Agata Piasecką i Mają Karolczak, które zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej i tytułem mistrzyni młodziczek.
Klasyfikacja końcowa:
1. Agata Piasecka
2. Maja Karolczak
3. Julia Desperak

Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. Z czterech zgłoszonych do turnieju zagrało ostatecznie trzech, gdyż czwarty musiał zrezygnować z powodu kontuzji.
Wyniki poszczególnych meczów:
Jakub Taciak – Adam Grześkowiak 6:1
Jakub Domagalski – Adam Grześkowiak 3:6
Jakub Taciak – Jakub Domagalski 6:0

Mistrzem w kategorii młodzików został Jakub Taciak pewnie zwyciężając wszystkie mecze.
Klasyfikacja końcowa:
1. Jakub Taciak
2. Adam Grześkowiak
3. Jakub Domagalski

Na zakończenie Tomasz Wojna – sędzia główny i organizator turnieju wręczył mistrzowskie statuetki zwycięzcom oraz pamiątkowe upominki wszystkim uczestnikom ufundowane przez Akademie Tenisa SP 6 Śrem oraz sponsorów.

Organizatorami turnieju byli:
1. Akademia Tenisa SP 6 Śrem (MKS MOS Śrem)
2. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich w Śremie

 

Login Form