czwartek, listopada 30, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Projekt 2011-2013

alt

„COMENIUS – Partnerskie Projekty Szkół” 


Biorą w nim udział : Szkoła podstawowa nr6 ze Śremu - Polska, Szkoła Podstawowa z Węgier oraz Szkoła Podstawowa z Portugalii
Celem projektu  jest zbadanie świata za 50 lat i znalezienie odpowiedzi na różnorodne pytania oraz nauczenie dzieci odpowiedzialności za swoje czyny poprzez wykorzystanie różnorodnych źródeł informacji. Podczas projektu uczniowie odkryją nowy świat, nowy styl życia, nowe kultury zostawiając w nim swój ślad. Partnerstwo w tym projekcie jest szansą na zacieśnienie więzów z Europą oraz szansą stworzenia świata pełnego pokoju, sukcesu i innowacyjności. Będzie on realizowany do lipca 2013 roku.

 


WYJAZD  WĘGRY

W dniach 25-29 października 2011 roku grupa nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie(Ilona Ratajczak, Anna Waligora, Maciej Formaniak), w ramach programu „COMENIUS – Partnerskie Projekty Szkół”, brała udział w pierwszym spotkaniu organizacyjnym w Bocskai Istvan Altalanos Iskola es Varosi Sportiskola w Hajdúböszörmény. Obok „Szóstki” i szkoły węgierskiej w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele E. B. 1/JI de Santana - Agrupamento Vertical de Portel z Portugalii.

Podczas spotkania wybrano logo projektu, które zostanie umieszczone na stronie internetowej prowadzonej przez śremską szkołę. Węgierscy partnerzy okazali się bardzo gościnni i urozmaicili program organizując wycieczki do okolicznych miejscowości, gdzie można było zapoznać się z bogatą kulturą oraz muzyką ludową. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym corocznym balem całej społeczności szkolnej.

alt alt

 

Piknik szkolny

W pierwszych dniach maja wiele polskich szkół uczestniczących w programie Comenius, zorganizowało Dzień Europejski. Była to doskonała okazja, aby opowiedzieć o tym, co dzieje się w szkole, nadać europejską rangę lokalnym wydarzeniom i pochwalić się rezultatami projektu.

W imieniu Narodowej Agencji programu „Uczenie się przez całe życie”- Comenius, w poniedziałek 7.05.2012 zorganizowano piknik szkolny. W jego przygotowaniu wzięli udział angliści, nauczyciele wychowania fizycznego, pomocy psychologiczno- pedagogicznej, nauczyciel bibliotekarz oraz katecheci. Zadaniem uczniów było przebranie się w strój, który według nich będzie obowiązywał za 50 lat. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniemo czym świadczy różnorodność uszytych „ubrań”.W trakcie pikniku uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sprawności umysłowej i fizycznej, za które otrzymywali nagrody. Wspaniałą zabawę zakończył wspólny grill- pieczona kiełbaska oraz bułka dla wszystkich jej uczestników.

W ramach współpracy międzynarodowej ze szkołami w innych krajach, nauczycieleoraz uczniowie SP 6 wyjadą27.05.2012 na tygodniowy pobyt do miejscowości Portel w Portugalii.Głównym celem wyjazdu jest ustalenie kolejnych warunków współpracy oraz realizacji projektu.

alt alt

 

 

Zapraszamy do galerii

 

 

WYJAZD PORTUGALIA

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

 

 

 Zapraszamy do galerii

 

 

 WIZYTA W ŚREMIE

17 - 21.09. 2012
            

23 gości- nauczycieli i uczniów ze szkół z Portugalii i Węgier przebywało w Śremie na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich. Była to rewizyta w ramach programu partnerskiego „Comenius”. Akcja ta ma na celu wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Goście zwiedzali placówkę, brali udział w przedstawieniach, występach, lekcjach przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły. Duże wrażenie zrobiła na nich baza sportowa „Szóstki”. Wśród polskich, węgierskich i portugalskich dzieci zawiązały się przyjaźnie, chętnie ze sobą przebywali i wspólnie ćwiczyli język angielski… W ramach programu wizyty odbyły się jeszcze imprezy integracyjne i zwiedzanie Śremu. Zagraniczni goście odwiedzili ponadto: Kórnik, Poznań i Toruń. Nad całością programu pieczę sprawowały: Ilona Ratajczak i Joanna Kowalska.

 

 Zwiedzanie Torunia

alt

 

 

Wizyta w szkole

alt

alt

 

 

alt

 

alt

alt

 

 

Wizyta II Węgry

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 Zapraszamy do galerii

 

BIP

Inactive Module

You should publish modules to the "inactive" position and set the Menus to "All", for them to show up on pages where there is no active menu ID. This is a bug/feature of Joomla that causes only menu items in the "All" setting to show up.

Login Form